Jaro na StrážnickuOtevřené sklepy v obcích Petrov, Strážnice, Kozojídky, Blatnice pod Sv. Antonínkem/ 23. a 24. dubna 2022

Festival otevřených sklepů představuje dvakrát ročně vinaře a jejich vína přímo ve sklepech. Vždy v pěti sousedních obcích otevře své vinné sklepy zhruba třicítka nejlepších vinařů oblasti. Mezi obcemi je k dispozici autobusová kyvadlová doprava, mezi sklepy pak dobré jídlo a zábava. Festival nabízí celoživotní program příjemného poznávání a chutnání vín přímo z rukou vinařů všech vinařských podoblastí a ročníků.

  • vína festivalových vinařů z uplynulého festivalu na Hustopečsku jsou k dispozici ve festivalovém e-shopu a můžete si je nechat dovézt k sobě domů - stačí pár kliknutí

 

Kde a kdy?

  • následující festival se koná 23. a 24. dubna 2022 - Jaro na Strážnicku - předprodej vstupenek spuštěn - zde
  • zúčastní se 32 vinařů z obcí Petrov, Strážnice, Kozojídky, Blatnice pod Sv. Antonínkem
  • sklepy jsou otevřené v sobotu od 10 do 21 hodin, v neděli od 10 do 15 hodin

Registrace

  • vstupenky na festival koupíte v e-shopu a na registračním místě je pak vyměníte za startovní balíček (s degustační skleničkou a tištěným průvodcem)
  • registrační místo bude otevřeno v pátek 22. 4. od 17 do 20 hodin, v sobotu 23. 4. od 8 do 15 hodin a v neděli 24. 4. od 10 do 12 hodin
Kontakty pro další informace: otevrene.sklepy@nap.cz, tel.: 515 903 121

 

Často kladené dotazy

Komu ve sklepích poskytnou degustaci?
Vinaři vám nalijí pouze do skleničky se speciální festivalovou samolepkou, která je součástí startovního balíčku. Do žádné jiné skleničky kromě oficiálních festivalových skleniček s aktuální samolepkou vám v otevřených sklepech po dobu festivalu nenalijí.
 
Musí mi vinař nalít opakovaně víno, když mi chutná?
Nikoliv. V rámci vstupenky je zaplacena jednorázová degustace vína, nikoli konzumace. Teoreticky - navštívíte-li všechny sklepy - můžete přechutnat 250 až 300 vzorků vína.
 
Nechci si kupovat vstupenku v předprodeji - můžu si ji koupit i na místě?
Všechny vstupenky dáváme do předprodeje. Je tedy možné, že budou vyprodány již před samotným festivalem. Ze zkušenosti z uplynulých festivalů nedoporučujeme nechávat nákup vstupenek na poslední chvíli.
 
Je možné zakoupit festivalovou vstupenku pouze na jeden den?
Bohužel, jednodenní vstupenky nenabízíme. 
 
Kolik vín se dá během festivalu ochutnat?
Počítejte s tím, že všechna vína (cca 300 vzorků) odegustovat nezvládnete. Doporučujeme naplánovat si na jeden den návštěvu maximálně patnácti až dvaceti festivalových míst, což může znamenat až 100 degustačních vzorků vín.